Bola mojím anjelom, ktorý mi to pomohol všetko zvládnuť

Ako prvorodička som vedela , že nechcem ísť rodiť sama, že niekoho chcem mať pri sebe. Na jednom fóre som čítala, ako si jedna mamička chválila dulu, ako bola s ňou spokojná, a tak som začala pátrať, či sa nejaká nenachádza v mojom okolí, a našla som svoju dulu, pri čom som ani netušila, že ju mám tak blízko … Chcela som niekoho pri sebe, čo by ma psychicky a morálne podporil a ona to úplne spĺňala … Po prvom stretnutí s ňou som hneď vedela, že ju chcem mať pri sebe, už len preto, že je to veľmi milá a priateľská osoba a má veľmi veľa skúseností, veď ona sama je matkou štyroch detičiek.

Vedela mi odpovedať na množstvo otázok, informovala ma o veľa veciach, poradila mi, čo si mám zobrať do pôrodnice, ako by som  mala cvičiť pred pôrodom, čo mám robiť, keď  to na mňa príde.

Ja som mala ťažší pôrod a dula mi tam  bola po celý čas ako anjelom

Neustále mi pomáhala, keď som mala kontrakcie, tak mi masírovala chrbát, čo bolo k nezaplateniu,  podala vodu a mnoho iného. Bola moja psychická a fyzická podpora a hlavne dodávala mi silu, aby som to všetko zvládla, držala ma za ruku, rozprávala sa so mnou, podporovala vo všetkom, odpovedala na otázky personálu.

Vďaka nej som sa tam necítila sama

Pomohla mi s prisatím synčeka, čo považujem za veľmi dôležité. Bola po celý čas pri mne, až kým ma neodviezli na izbu. Pre mňa to bola dula k nezaplateniu. Nikto by mi nevedel tak pomôcť ako ona.  Vďaka nej som bola po psychickej stránke úplne v pohode aj napriek ťažkému pôrodu. Našla som u nej všetko, čo som potrebovala. Bola mojím anjelom, ktorý mi to pomohol všetko zvládnuť.

Jarka, prvorodička