Dula mi všetko do detailu vysvetlila

Ako prvorodička som od začiatku mala z pôrodu obavy a rešpekt, ktoré pramenili najmä z nedostatku informácii o pôrode . Ja som potrebovala vedieť,  ako to skutočne bude vyzerať a prebiehať.

Vďaka tomu, že dula mi všetko do detailu vysvetlila, a že sme si na stretnutiach pred pôrodom prešli všetko od príjmu cez jednotlivé pôrodné doby, som zostala kľudná a pokojná a v niektorých chvíľach som sa na pôrod dokonca tešila 🙂

Veľmi oceňujem, že som sa jej mohla kedykoľvek na čokoľvek spýtať, vždy si našla čas na odpoveď a radu. Prešli sme si spolu aj moje predstavy, čo by som pri pôrode chcela a čo nie, a pomohla mi spísať pôrodné želania.

Pri pôrode mi stačila len jej prítomnosť, aby som sa cítila dobre

Okrem toho som veľmi ocenila geniálne masáže počas kontrakcií a neskôr aj  medzi kontrakciami, ktoré ukázala aj môjmu manželovi, tak sa mohli striedať. Manžel bol som mnou celý čas a riadne sa zapotil 🙂 Bol rád, že bola s nami dula, lebo vedel, že inak by som bola nervózna a v strese a že  vďaka jej prítomnosti som bola kľudná a spokojná.

Personál sa správal ku mne ako k rodičke sprevádzanou dulou úplne normálne, (myslím, že dokonca s pribúdajúcimi kontrakciami sa už s otázkami obracali na ňu a manžela).

V deň návratu z pôrodnice ku nám hneď prišla, aby mi pomohla s dojčením, s ktorým sme mali problémy. Je super, že moja dula je aj laktačná poradkyňa, lebo v tej súvislosti som sa ju naotravovala dosť.

Určite by som si dulu k pôrodu pozvala znovu, ak to bude len trochu  možné, chcem ju mať pri sebe. Dodávala mi kľud, lebo som vedela, že čokoľvek sa bude diať, môžem sa jej spýtať na jej názor, požiadať o radu a pomoc, ubezpečovala ma že všetko ide OK.

Vlaďka, prvorodička