Myslím, že som si nemohla vybrať lepšiu spoločníčku k pôrodu

Mám dve deti, dcéry. Prvé som rodila bez duly, bol pri mne môj manžel. Na jednej strane bolo krásne mať pri sebe manžela, na strane druhej, teraz keď to viem porovnať so spoločnosťou duly, musím povedať, že mne viac pomohla spoločnosť duly.

Prvý pôrod bol prirodzený, no s epidurálom. Pri druhom tehotenstve som bola rozhodnutá, že chcem k pôrodu dulu. Hlavné bolo rodiť bez epidurálu, prirodzene a takisto som potrebovala pomoc s dojčením, nakoľko pri prvej dcére som si užila svoje a nechcela som viac opakovať chyby, ktoré som spravila.

Na internete, po prečítaní rôznych diskusii som natrafila na jedno meno duly, tak som jej napísala a požiadala ju o pomoc. Dohodli sme si prvé stretnutie, na ktorom mi ako človek padla do oka a dohodli ďalšie kroky.

Počas tehotenstva som ju informovala o priebehu tehotenstva, dula ma na ďalšom stretnutí pripravovala teoreticky na pôrod a starostlivosť o bábätko. A spoznala sa s mojou dcérkou Marinkou, ktorá ju týmto pozdravuje ;).

Nastal deň D.

Hneď som dule písala a ona letela za mnou do pôrodnice. Vždy som si myslela, že som typ, čo rád trpí sám a potichu. V ten deň som ale zistila, aké super je mať pri pôrode dulu. Hlavne keď prichádzali kontrakcie, a znovu prichádzali a znovu… au.

Veľmi mi pomohla masážami, povzbudzovaním, ale aj tým, že som si mohla zanadávať a zakričať a nehnevala sa. Keď už som myslela, že zomieram od bolesti, veľmi ma povzbudzovala. Myslím, že vďaka nej som si nedala pichnúť Epi a vďaka nej som zažila tie pravé, s odstupom času krásne bolesti. Prišla ma pozrieť ešte ďalší deň do nemocnice, skontrolovala prisatie bábätka, dala cenné rady. Som veľmi rada, že som ju spoznala a myslím, že som si nemohla vybrať lepšiu spoločníčku k pôrodu.

Ďakujem !

Katka Drobná