Prečo som sa rozhodla rodiť s dulou?

Mať pri pôrode dulu, ktorej veríte, „sadli ste si“ osobnostne, povahovo, pocitovo, skrátka ste sa našli, je na nezaplatenie. Je to iné ako mať manžela, sestru či mamu, dula skrátka vie, čo robí a na tom pôrode je to cítiť.

Zrazu som vedela, že budem rodiť JA a nie doktor, čo bol pre mňa veľmi dôležitý moment. Že budem rozhodovať o sebe a mojom dieťati ja a nie doktor (samozrejme, ak budem cítiť, že sa nedeje nič „zlé“), a keď si nebudem istá alebo zaváham, bude pri mne človek, ktorý mi nebude násilne podkladať možnosti, ktoré sú výhodné pre neho alebo bude z neho hovoriť strach z lásky, ale možnosti, ktoré sú najlepšie možné pre nás, pre tých najdôležitejších ľudí v jej živote v danom momente.

Ak máte strach z prvého pôrodu alebo zlú skúsenosť za sebou, neváhajte a nájdite svoju dulu, ideálne ak je to kombinácia s laktačnou poradkyňou. Získate istotu v seba a svoje schopnosti. Budú to príjemné stretnutia, kedy sa dozviete, čo potrebujete o pôrode a „po pôrode“.

A vďaka intimite pôrodu, ktorú spolu zažijete, vznikne špeciálne priateľstvo. Môj druhý pôrod by som si najmä vďaka mojej dule zopakovala aj hneď.

Saša, Bratislava, mama dvoch krásnych chlapov