Ďakujem, že ste

Chcem sa Vám srdečne poďakovať za prácu, ktorú robíte. Už dobrých zopár rokov dozadu som zbierala časopis Vitalita kvôli Vašim článkom. Vedela som, že keď pôjdem rodiť resp. budem tehotná, zídu sa mi. Zišli.

Zodpovedali ste v nich veľa mojich otázok a osvetlili tému, s ktorou sa v dnešnej spoločnosti viaže viac strach a nevedomosť ako radosť z prežitku pôrodu…

Inšpirovali ste ma aj k tomu, že som sa rozhodla kontaktovať dulu. Naše rozhovory počas tehotenstva, jej poradenstvo v čase mojej krízy, kedy ma psychicky zdeptal môj gynekológ (asi týždeň pred pôrodom) a jej pomoc počas a po pôrode sú dnes pre mňa nezaplatiteľné.

Len mimochodom, mám 39 rokov, prvorodička a porodila som normálne (nie cisárskym rezom) dcéru 5190g… spätne si ten pôrod bez nej ani neviem predstaviť. 12 hodín trpezlivosti, pomoci psychickej aj fyzickej, poradenstvo.

Následne pomoc ohľadne kojenia…veľa by som písala, treba to zažiť. Všetkým mojim kamoškám prítomnosť duly vrele odporúčam, ja už si to inak ani neviem predstaviť. Zažila som rozprávania, aké je to, keď je žena pri pôrode „sama“, nuž pri mojom pôrode, kde mi miestami zlyhávala psychika, by to bolo veľmi ťažké.

Dosť slov, ďakujem že ste a že robíte, čo robíte. Chvalabohu sú na svete aj takíto ľudia. Možno príde deň a budeme sa tešiť aj z pôrodného domu na Slovensku.

Michaela Kissová