Opäť si vyberiem pôrod s dulou

Po stretnutí s dulou som sa rozhodla pre pôrod s dulou, čo bolo to najlepšie rozhodnutie, aké som mohla urobiť. Už samotná príprava na pôrod bola veľmi pozitívna a dala mi aspoň ako takú predstavu, čo ma čaká.

Dula mi pomohla aj s výberom nemocnice a pôrodníka, čo mi pri pôrode pomohlo. Samotného pôrodu som sa veľmi bála, ale pocit, že so mnou bude dula, mi dával pocit dôvery, že spolu to všetko zvládneme.

Dula prišla k pôrodu do 20 min. ako som jej zavolala, aj keď bolo pol druhej v noci! Pri kontrakciách mi veľmi pomáhala, skúšali sme všetky možné polohy, len aby sme našli tu najviac vyhovujúcu.

Pri každej kontrakcii mi zatlačila na kríže, čím sa mi trošku uľavilo. Pri samotnom pôrode som bola úplne vysilená, ale dula vždy našla tie správne slová ako ma podporiť. Veľmi nápomocné boli jej slová, ako mám správne dýchať a kedy tlačiť.

Celý čas ma držala za ruku a utešovala, že už to mám skoro za sebou. Keby nie duly, určite by som mala z ďalšieho pôrodu oveľa väčší strach a viac obáv. Preto, ak by som v budúcnosti čakala ďalšie bábätko, určite si opäť vyberiem pôrod s dulou.

Martina, prvorodička, Bratislava